Konferencje, które wyznaczają kierunek debaty o dziedzictwie
28 maja 2026 r. w Centrum „Spycimierskie Boże Ciało” odbyła się V konferencja „Dziedzictwo kulturowe: szanse i wyzwania dla samorządów”. Wydarzenie poświęcone było roli samorządów, działających w ścisłej współpracy z depozytariuszami i ekspertami, w ochronie, promocji i twórczym rozwijaniu dziedzictwa kulturowego – zarówno materialnego, jak i niematerialnego.